10. 6. 2024

Výsledky matematických soutěží za školní rok 2023/24

Tak jako každý rok, i letos se naši žáci zapojili do matematických soutěží, kde ukázali své schopnosti a odhodlání řešit nejrůznější úlohy z oblasti matematiky.

Matematický Klokan – je mezinárodní matematická soutěž, která klade důraz na logické myšlení a řešení netradičních úloh. Letos se zúčastnilo v naší škole 214 dětí ve čtyřech kategoriích. Nejlepších výsledků dosáhli:

V kategorii Cvrček (2. + 3. tř.), 40 žáků:

1. místo: Julie Obrtelová
  2. místo: Ota Kubíček
  3. místo: Lukáš Kalenda

V kategorii Klokánek (4. + 5. tř.), 73 žáků:

1. místo: Kateřina Šišláková
  2. místo: Adam Štach
  3. místo: Edita Kovaříková

V kategorii Benjamin (6. + 7. tř.), 50 žáků:

1. místo: Sofie Matyáštíková
  2. místo: Vojtěch Malina
  3. místo: Julie Čalová a Tereza Martincová

V kategorii Kadet (8. + 9. tř.), 51 žáků:

1. místo: Zdeněk Hala
  2. místo: Šárka Vyoralová
  3. místo: Vendula Čalová

Matematická olympiáda – je tradiční soutěž pro nadané žáky, kde se řeší různé matematické úlohy od algebraických až po geometrické.
V letošním roce dosáhl nejlepšího umístění z řad našich žáků Oliver Húšť (9. ročník), který se úspěšně probojoval přes školní a okresní kolo až do nejvyššího krajského kola. Důležitá je pro nás i účast dalších našich žáků, kteří sice nezískali nejvyšší ocenění v okresním kole, ale svou účastí reprezentovali Základní školu Vizovice. Za to i za velkou snahu při řešení nelehkých matematických úkolů si zaslouží velkou pochvalu. Jsou jimi Edita Kovaříková (5. ročník), Jáchym Kohout (8. ročník) a Nikol Tichá (9. ročník).

Děkujeme všem soutěžícím za jejich nasazení a chuť řešit matematické problémy.

Za vyučující matematiky:

Mgr. Žaneta Geržičáková