12. 6. 2024

Kurz turistiky

Dne 6. 6. 2024 vyrazila naše čtyřiceti čtyřčlenná skupina od školy na dvoudenní kurz turistiky. Počasí nám přálo a všichni jsme si to moc užili!

Ve čtvrtek jsme vysedli z autobusu v Huslenkách a šlápli do toho. Cestou jsme se stavili i na vrchol Makyta a poté jsme dvacet kilometrů ušli levou zadní. Přišli jsme na naše tábořiště k Pulčinám. Osvěžili jsme se vychlazenou kofolou v místní trampské hospodě a vrhli jsme se na stavění stanů a za chvíli všechny stany stály. Poté jsme zpívali u táboráku, opékali špekáčky a užívali si společně strávený čas. V průběhu večera se k nám přiřítila bouřka, kterou jsme ale zvládli bez úhony :)

V pátek ráno se kolem páté ranní ozývaly hlasy našich spolužáků, ale i přesto se nám šlo skvěle. Naplánovaných bylo 15 km s konečnou zastávkou v Pozděchově. Cesta vedla přes Lidečko až k Čertovým skalám. Oběd jsme snědli na Vařákových pasekách. Poté jsme běželi na autobus do Pozděchova. Dojeli jsme do Vizovic, kde už nás čekaly naše tašky. Všichni jsme se rozloučili a výletu zdar!!!

Na závěr chceme poděkovat všem pedagogům, kteří měli pevné nervy a vše s námi vydrželi ve zdraví.

Míša a Ella