28. 6. 2024

Stříbrný věnec

Stejně jako v minulých letech, i letos probíhala výuka plavání pro 3. ročník.  Žáci absolvovali v rámci tělesné výchovy 10 lekcí plavání, které vedli kvalifikovaní plavečtí instruktoři Plavecké školy Zlín.

Během výcviku se děti učí nejen různé plavecké styly, ale užívají si i potápění, lovení předmětů ze dna bazénu, skákání do vody.  Hodiny plavání nejsou pouze poučné, ale přinášejí dětem radost a odhodlání k pravidelnému pohybu, což přispívá k jejich celkovému zdraví a pohodě. Děti si vytvářejí pozitivní vztah k vodě a zároveň se učí základům bezpečnosti.

Plavecký výcvik je pravidelně zakončen závody, ve kterých děti předvedou, co se během výuky naučily.  Za snahu dostávají Mokré vysvědčení.

Někteří však byli při těchto závodech o malinko rychlejší než ostatní a kvalifikovali se na 52. ročník závodů v plavání „ Stříbrný věnec“ v kategorii mimozlínských škol, konaný 13. 6. 2024 ve Zlíně.

Všech startujících 9 děvčat a 9 chlapců ze třetích tříd naší školy závodilo v disciplínách 25 m prsa, znak a kraul a v polohové štafetě na 3x25m.

Malé plavkyně a malí plavci bojovali proti ostatním školám jak lvi, plavali jak štiky!

Zlatou medaili za 25m kraul si přivezl Max Velecký ze třídy III. C. Všichni účastníci si za svou bojovnost,  nasazení a sportovní výkony zaslouží velikou pochvalu!

Letošní třeťáci ukončili pravidelný výcvik plavání a teď už jen všechny získané dovednosti uplatnit v bazénech či jiných vodních plochách! Vždyť brzy začne pro děti to nejhezčí období nicnedělání a odpočinku, totiž zasloužené prázdniny. Věříme, že i díky lekcím plavání radostné a bezpečné.

Jana Máčalíková