7. 10. 2024

TRNAVSKÝ VRCH – okresní přebor v přespolním běhu

Ve středu 2.10. se v Trnavě konal již XXX. ročník Trnavského vrchu. Na start se postavilo celkem 170 mladých vytrvalců a vytrvalkyň.

Naši školu reprezentovalo 11 vybraných žáků – Sobková Ellen, Fúsiková Adéla, Čížová Karolína, Veselý Vítek, Zapletal Jakub, Provalil Tobiáš, Pozlovská Sabina, Samohýlová Sára, Přikrylová Marie Anna, Jančík Filip a Vrbka Jakub, ve všech čtyřech kategoriích.

Za nepříznivého, deštivého počasí se nejvíce dařilo družstvu mladších dívek, které skončily na nádherném druhém místě a postoupily do krajského finále v Bystřici pod Hostýnem. O tento úspěch se nejvíce zasloužila svým úžasným výkonem Ellen Sobková, která si doběhla pro zlato. Pro postup se započítávají výkony dvou nejlepších běžkyň, druhou bodující byla Áďa Fúsiková.

Na pomyslnou bednu v družstvech se dostaly i starší žačky, které díky bojovným výkonům Sabiny Pozlovské a Sáry Samohýlové v celkovém hodnocení byly bronzové.

Všem reprezentantům patří poděkování za obrovskou snahu a hezké chování.

A.H. PK TV