18. 10. 2024

Ohlédnutí za adaptačními kurzy šesťáků

Od druhé poloviny září probíhaly dvoudenní adaptační pobyty třídních kolektivů 6. ročníků a jejich nových třídních učitelek.

Místem konání adaptačních programů se stalo opět rekreační středisko Revika ve Vizovicích. Seznamovací a stmelovací aktivity byly v režii pana učitele Pšenčíka a Maliny.

Program pro každou třídu začínal vždy po vyučování u školy, odkud žáci společně se svou třídní učitelkou vyrazili pěšky směrem na Reviku. Po cestě bylo připraveno několik úkolů, se kterými si museli poradit. Odpoledne je již čekaly sportovní, výtvarné a další zážitkové aktivity, při kterých žáci dostali možnost se lépe poznat a naučit se vzájemnému respektu a spolupráci. Po večeři jsme se všichni sešli u ohniště, zazpívali si za doprovodu kytary a opekli si špekáčky. Ráno po rozcvičce a báječné snídani jsme se vrhli do závěrečných teambuildingových aktivit. V poledne už totiž nastal čas se vrátit ke škole. Děti ale většinou nechtějí odcházet a rády by zůstaly ještě déle. I když jsou tyto kurzy poměrně krátké, věříme, že si žáci odnášejí spoustu silných zážitků, nových kamarádství a posílení třídního kolektivu (viz dotazník).

Ubytování a jídlo: „Překvapivě příjemné ubytování.“ „Náš pokoj byl super a docela velký.“„Nejlepší snídaně na světě, ale večeře moc ne.“

Nejzábavnější hra: „Ochraň vajíčko.“ „Pavučina.“ Pedagogové: „Měli to super vymyšlené.“

Co hodnotím negativně: „Někdy jsme na sebe křičeli.“

Co hodnotím pozitivně: „Nová přátelství, zlepšení přátelství třídy.“ „Víc jsem se začala bavit s celou třídou.“