ZŠ Vizovice

 
Ikona příbor Ikona Facebook Ikona Instagram
 
On-line

Bezpečné prázdniny s městskou policií

Blíží se dva měsíce plné slunce, her a výletů. Aby byly letní dny plné pohody a bez bolístek, navštívili naši družinu pracovníci městské policie. Pro žáky z 1., 2. a 3. tříd si připravili důležité povídání o tom, jak si užít prázdniny v bezpečí.

Strážníci dětem ukázali, na co si dávat v létě pozor. Velký důraz kladli na bezpečnost v silničním provozu. Děti si zopakovaly, jak správně a bezpečně přecházet silnici. Strážníci jim vysvětlili, jak moc důležité jsou reflexní prvky, díky kterým je řidiči dobře uvidí i ve tmě nebo za šera. Školáci už také vědí, že na kolo, koloběžku i inline brusle patří vždy ochranná helma a jak se správně chovat během jízdy v autě – tedy být vždy připoutaný v autosedačce nebo na podsedáku a nerušit řidiče. Strážníci připomněli také bezpečnost při letním koupání. Důležitá část besedy patřila situacím, kdy jsou děti samy doma. Školáci se dozvěděli, že nemají otevírat dveře nikomu cizímu, i kdyby tvrdil, že nese balíček. Strážníci dětem vysvětlili, že od neznámých lidí si nemají nic brát ani venku na ulici. Zopakovali si také, že nesmí sahat na nebezpečné předměty na zemi, jako jsou injekční stříkačky. Protože si děti rády hrají venku, strážníci s nimi probrali i bezpečnou zábavu na sídlišti. Malí školáci se dozvěděli, kde je bezpečné si hrát s míčem a proč pro hru využívat výhradně hřiště. Míč totiž může snadno vběhnout do silnice a utíkat pro něj mezi jedoucí nebo zaparkovaná auta je velmi nebezpečné. Na konci besedy si všichni procvičili důležitá čísla tísňových linek, aby v případě nouze uměli zavolat pomoc. Za svou velkou šikovnost a pozornost dostaly děti na památku krásný diplom. Všem našim nejmenším školákům přejeme nádherné prázdniny plné zážitků a bezpečný návrat do školních lavic!